VII Parada Patronów Szkół

img 6880W piątek 8 czerwca przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w VII Paradzie Patronów Szkół. O godzinie 9:30 ponad pół tysiąca krakowskich uczniów wyruszyło w tradycyjnym kolorowym przemarszu ulicą Bernardyńską i Grodzką na Rynek Główny. Na Rynku nastąpiła krótka prezentacja uczestników po czym VII Parada oficjalnie dobiegła końca. Hasło tegorocznej Parady „Pochwal się patronem!” nawiązywało do 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Patroni krakowskich placówek oświatowych są wzorem patriotyzmu i pracy na rzecz Ojczyzny. Nie są to bohaterzy „komiksowi”, lecz żywe świadectwa poświęcenia i twórczej pasji. Dzięki ich pracy żyjemy w wolnej Polsce i są oni dla nas rodzajem „drogowskazów”. Szczególnie młodzież biorąca przykład z życia swojego patrona jest świadoma swoich korzeni i wie co chce w życiu czynić.
W naszej reprezentacji szły 3 uczennice przedstawiające osobę Laury Vicuny, a także św. Dominik Savio, św. Jan Bosko, św. Dominika Maria Mazzarello oraz Sługa Boża Małgorzata Occhiena - Mama księdza Bosko.

• Wtorek 2018-11-13, Wspomnienie Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polskich
    Łk 17,7-10
    Jezus powiedział do swoich apostołów: „Kto z was, mając sługę, który orze lub pasie, powie mu, gdy on wróci z pola: «Pójdź i siądź do stołu»? Czy nie powie mu raczej: «Przygotuj mi wieczerzę, przepasz się i usługuj mi, aż zjem i napiję się, a potem ty będziesz jadł i pił»? Czy dziękuje słudze za to, że wykonał to, co mu polecono? Tak mówcie i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono: «Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać»”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności VII Parada Patronów Szkół

LISTOPAD 2018