VII Parada Patronów Szkół

img 6880W piątek 8 czerwca przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w VII Paradzie Patronów Szkół. O godzinie 9:30 ponad pół tysiąca krakowskich uczniów wyruszyło w tradycyjnym kolorowym przemarszu ulicą Bernardyńską i Grodzką na Rynek Główny. Na Rynku nastąpiła krótka prezentacja uczestników po czym VII Parada oficjalnie dobiegła końca. Hasło tegorocznej Parady „Pochwal się patronem!” nawiązywało do 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Patroni krakowskich placówek oświatowych są wzorem patriotyzmu i pracy na rzecz Ojczyzny. Nie są to bohaterzy „komiksowi”, lecz żywe świadectwa poświęcenia i twórczej pasji. Dzięki ich pracy żyjemy w wolnej Polsce i są oni dla nas rodzajem „drogowskazów”. Szczególnie młodzież biorąca przykład z życia swojego patrona jest świadoma swoich korzeni i wie co chce w życiu czynić.
W naszej reprezentacji szły 3 uczennice przedstawiające osobę Laury Vicuny, a także św. Dominik Savio, św. Jan Bosko, św. Dominika Maria Mazzarello oraz Sługa Boża Małgorzata Occhiena - Mama księdza Bosko.

• Środa 2018-09-19, 24. tydz. zwykły
    Łk 7,31-35
    Po odejściu wysłanników Jana Chrzciciela Jezus powiedział do tłumów: „Z kim więc mam porównać ludzi tego pokolenia? Do kogo są podobni? Podobni są do dzieci, które przebywają na rynku i głośno przymawiają jedne drugim: «Przygrywaliśmy wam, a nie tańczyliście; biadaliśmy, a wyście nie płakali». Przyszedł bowiem Jan Chrzciciel: nie jadł chleba i nie pił wina; a wy mówicie: «Zły duch go opętał». Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije; a wy mówicie: «Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników». A jednak wszystkie dzieci mądrości przyznały jej słuszność”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności VII Parada Patronów Szkół