VII Parada Patronów Szkół

img 6880W piątek 8 czerwca przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w VII Paradzie Patronów Szkół. O godzinie 9:30 ponad pół tysiąca krakowskich uczniów wyruszyło w tradycyjnym kolorowym przemarszu ulicą Bernardyńską i Grodzką na Rynek Główny. Na Rynku nastąpiła krótka prezentacja uczestników po czym VII Parada oficjalnie dobiegła końca. Hasło tegorocznej Parady „Pochwal się patronem!” nawiązywało do 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Patroni krakowskich placówek oświatowych są wzorem patriotyzmu i pracy na rzecz Ojczyzny. Nie są to bohaterzy „komiksowi”, lecz żywe świadectwa poświęcenia i twórczej pasji. Dzięki ich pracy żyjemy w wolnej Polsce i są oni dla nas rodzajem „drogowskazów”. Szczególnie młodzież biorąca przykład z życia swojego patrona jest świadoma swoich korzeni i wie co chce w życiu czynić.
W naszej reprezentacji szły 3 uczennice przedstawiające osobę Laury Vicuny, a także św. Dominik Savio, św. Jan Bosko, św. Dominika Maria Mazzarello oraz Sługa Boża Małgorzata Occhiena - Mama księdza Bosko.

• Wtorek 2018-07-17, 15. tydz. zwykły
    Mt 11,20-24
    Jezus począł czynić wyrzuty miastom, w których najwięcej Jego cudów się dokonało, że się nie nawróciły. „Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno w worze i w popiele by się nawróciły. Toteż powiadam wam: Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu niż wam. A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, zostałaby aż do dnia dzisiejszego. Toteż powiadam wam: Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności VII Parada Patronów Szkół