Sukces w festiwalu taneczno-muzycznym 100 x Niepodległa

100xniepodlegla

P1090096

 

Madzia Wiensko
Gabrysia Nesterak
Gabrysia Bargieł

zdobyły 

I miejsce

w konkursie taneczno -muzycznym zorganizowanym przez

Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego w Krakowie
oraz
Międzyszkolny  Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Laureaci konkursów organizowanych przez Hospicjum św. Łazarza

 22 maja nasi uczniowie - laureaci konkursów organizowanych przez Hospicjum św. Łazarza w ramach kampanii Pola Nadziei odebrali nagrody w różnych konkursach.
Osoby nagrodzone to: 
Klementyna Kopacz i Nikodem Czaja z klasy I a - "Poduszeczka dla chorego"
Julia Stachoń z klasy VII a - "Poduszeczka dla chorego"
Patrycja Kowalska z klasy V a - wiersz o nadziei 
osoby wyróżnione- 
Anna Stankowska z klasy V a - "Żonkilowy song"
Sebastian Groń z klasy V c - wiersz o nadziei
Gratulujemy!!! :) 

Laureaci konkursu Baltie 2018!!

Balatie naglowek

Filip Błaszczyk
oraz
Mikołaj Niemiec

z klasy 4B zostali

laureatami

Międzynarodowego konkursu programistycznego BALTIE 2018

Serdecznie Gratulujemy!!!!

Sukces Gabrysi i Gabrysi

20180427 101723Gabriela Bargieł
oraz
Gabriela Nesterak

zajęły II miejsce

w VI Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Religijnej
"Kto śpiewa ten dwa razy się modli"

Serdecznie gratulujemy!!!

FINAŁ TURNIEJU „LICZBY NIEPODLEGŁEJ”

       W środę, 9 maja, odbyła się ostateczna rozgrywka między zespołami z krakowskich szkół w turnieju „Liczby Niepodległej”. Do finału przystąpiło sześć czteroosobowych drużyn, złożonych z uczniów klas siódmych. Finaliści pracowali zespołowo, rozwiązując test z zadaniami z historii i matematyki. Zanim uczniowie przystąpili do zmagań z trudnymi zagadnieniami, mieli okazję zaprezentować swoje stroje i rekwizyty, które przywieźli ze sobą na konkurs, a które wiązały się z tematyką odzyskania przez Polskę niepodległości.

IMG 2820Nasz zespół (Karolina Grądziel, Tomasz Baranek, Oskar Jurowski, Antoni Wołkow) przedstawiał elementy munduru Wojska Polskiego z czasów walki o niepodległość i z początków II RP. Trzy osoby z naszej czwórki były ubrane w oryginalne czapki z okresu dwudziestolecia międzywojennego. W swoich poszukiwaniach na prezentację, dotarliśmy do rodziny pana Macieja Wojtasiewicza, który w formie książkowej spisał historię swojego przodka. Józef Wojtasiewicz, do którego należał nasz najbardziej interesujący eksponat, czapka oficerska, był bratem jego dziadka. Zgodnie z przepisami ubiorczymi z 1919 roku żołnierze otrzymali czapki rogate z usztywnionym otokiem i okutym daszkiem, z wysoko umieszczonym godłem wojskowym nawiązującym do czasów armii Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego, czego dowodem była prezentowana pamiątka. Pan Józef Wojtasiewicz urodził się jeszcze w czasach zaborów, 5 marca 1906 roku, w Kołomyi. W latach 1917 – 25 uczęszczał do tamtejszego gimnazjum, gdzie złożył egzamin dojrzałości. Do 1929 roku studiował prawo na Uniwersytecie Lwowskim, a rok później ukończył Szkołę Podchorążych i został żołnierzem 49 Pułku Piechoty w Rawie Ruskiej. W 1932 r. został zawodowym oficerem, a w 1938 roku awansował na kapitana. Przed wybuchem II wojny światowej został zmobilizowany do Wielkopolskiej Brygady Kawalerii, z którą brał udział w bitwie nad Bzurą. Tam został wzięty do niewoli i do końca wojny przebywał w niemieckim obozie jenieckim. Za udział w kampanii wrześniowej otrzymał order Virtuti Militari.

                Aktualnie oczekujemy na wyniki turnieju. Niezależnie od efektu końcowego, godnie reprezentowaliśmy naszą szkołę i sam udział w finale uważamy za ogromny sukces!

Izabela Błaszczyk

Maria Łuszczkiewicz

Składamy serdeczne podziękowania panu Wojciechowi Czaplińskiemu za ogromne zaangażowanie w zorganizowanie cennych pamiątek historycznych do prezentacji i opowiedzenie nam o ich historii oraz pani Ewie Bargieł za pożyczenie czapek wojskowych naszemu zespołowi.

 

Zapraszamy do galerii

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Środa 2018-09-19, 24. tydz. zwykły
    Łk 7,31-35
    Po odejściu wysłanników Jana Chrzciciela Jezus powiedział do tłumów: „Z kim więc mam porównać ludzi tego pokolenia? Do kogo są podobni? Podobni są do dzieci, które przebywają na rynku i głośno przymawiają jedne drugim: «Przygrywaliśmy wam, a nie tańczyliście; biadaliśmy, a wyście nie płakali». Przyszedł bowiem Jan Chrzciciel: nie jadł chleba i nie pił wina; a wy mówicie: «Zły duch go opętał». Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije; a wy mówicie: «Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników». A jednak wszystkie dzieci mądrości przyznały jej słuszność”.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Osiągnięcia